CEL PROGRAMU I OCZEKIWANE EFEKTY

 

W obliczu współczesnych wyzwań rozwojowych, konieczność ciągłego doskonalenia badań naukowych oraz rozwijania wiedzy staje się priorytetem dla regionów dążących do osiągnięcia zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju.

Z punktu widzenia specyfiki Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania i uprawianych przez niego dyscyplin naukowych, szczególnie istotne jest wsparcie województwa zachodniopomorskiego w następujących inteligentnych specjalizacjach: „Turystyka i jakość życia”, „Niebieska gospodarka i zielony transport”, „Technologie i usługi przyszłości”. Wsparcie to będzie realizowane poprzez działania w obszarze nauki, dydaktyki i współpracy z otoczeniem.

Głównym celem projektu jest umocnienie potencjału naukowego na rzecz wspierania odpowiedzialnego rozwoju regionu oraz wybranych inteligentnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego. Poprzez promowanie rezultatów badań, internacjonalizację działań naukowych oraz zwiększenie innowacyjności i praktyczności, projekt ma na celu współtworzenie przyszłości regionu, opartej na solidnym podłożu wiedzy naukowej. Realizacja opracowanej strategii doskonalenia jakości badań naukowych i poziomu kształcenia przyczyni się do rozwoju posiadanego potencjału badawczego oraz umocnienia pozycji Uniwersytetu Szczecińskiego jako regionalnego ośrodka doskonałości naukowej i dydaktycznej o silnym powiązaniu z otoczeniem regionalnym i międzynarodowym.

Realizacji celu głównego podporządkowano następujące cele strategiczne:

  1. Popularyzacja i umiędzynarodowienie działalności naukowej.
  2. Wzrost użyteczności i podniesienie jakości badań naukowych w międzynarodowym
    i regionalnym otoczeniu społeczno-gospodarczym.
  3. Rozwój infrastruktury badawczej dla potrzeb badań naukowych, digitalizacji procesów nauczania i wdrażania innowacyjnych metod dydaktycznych.

Cele projektu będą osiągane poprzez następujące zadania:

Zadanie 1. Wyjazdy naukowe, konferencje, szkolenia.

Zadanie 2. Publikacje (artykuły i monografie naukowe).

Zadanie 3. Badania i granty naukowe.

Zadanie 4. Organizacja wydarzeń naukowych.

Zadanie 5.  Innowacyjne metody nauczania.

Realizacja zadań 1-5 odbywać się będzie w trybie konkursowym (system grantów wewnętrznych). Zadanie 6 obejmujące rozwój infrastruktury naukowo-dydaktycznej, zostanie zrealizowane w oparciu o potrzeby badawcze Instytutów zgodne ze strategią rozwoju jednostki i potrzeby wynikające z realizacji zadań 1-5.

RID

MNiSW

 

Dofinansowano ze środków Ministra Nauki w ramach Programu „Regionalna inicjatywa doskonałości”

Accessibility Toolbar