W dniach 23-24 maja 2024 r. odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa FinSem Student organizowana przez Katedrę Finansów i Bankowości wraz z Kołem Naukowym Finansów i Bankowości działającym przy Instytucie Ekonomii i Finansów US.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 64 w Szczecinie. Udział w Konferencji jest bezpłatny. Głównym językiem Konferencji jest jęz. polski. Planowana jest sesja w jęz. angielskim.

Głównym celem Konferencji jest wymiana wyników badań i poglądów między studentami, doktorantami i gośćmi na temat aktualnych problemów finansowych na świecie. Tematyka konferencji:

• Finanse publiczne(m. in. polityka fiskalna, zarządzanie długiem publicznym, efektywność wydatków publicznych, finanse samorządowe, podatki)
  • Finanse korporacyjne(m. in. struktura kapitału i wartość firmy, corporate governance, fuzje i przejęcia, zarządzanie ryzykiem finansowym, strategie finansowania)
  • Finanse gospodarstw domowych(m. in. decyzje finansowe, nierówności dochodowe, majątkowe i w dostępie do usług finansowych, edukacja finansowa, technologie finansowe)
  • Bankowość(m. in. corporate governance, Fintech i bankowość cyfrowa, cyberbezpieczeństwo, regulacje bankowe i nadzór, ryzyko systemowe, modele biznesowe banków)
  • Inne, w tym finanse behawioralne, zrównoważone finanse, alternatywne dane w finansach, data science w finansach, skutki finansowe pandemii COVID-19.

Ulotka – po polsku

Leaflet – in English