Wróciliśmy do gry i pokazaliśmy moc! 

Dwanaście lat. Tyle minęło od momentu, gdy studenci z naszej uczelni ostatni raz rywalizowali w CFA Research Challenge, najbardziej prestiżowym międzynarodowym konkursie z zakresu finansów i rynków kapitałowych.

W tym roku grupa uzdolnionych studentów z Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania postanowiła wyzerować licznik, zorganizowała dwa mocne zespoły i zaangażowała się w opracowanie raportów analitycznych o firmie windykacyjnej Kruk SA. Liderami naszych drużyn byli Wiktoria Chybowska z kierunku Ekonomia i Kacper Nicpoń, student kierunku Informatyka i ekonometria. Oba zespoły zajęły miejsca w najlepszej dziesiątce, odpowiednio szóste i dziewiąte, ale z niewielką różnicą punktową do TOP4 gwarantującego miejsce w krajowym finale.  

Udział w tak wymagającym konkursie jest doświadczeniem na wielu płaszczyznach. Z jednej strony rozwija umiejętności organizacji pracy, komunikacji i poszukiwanie kompromisu w zespole, ale również pokazuje jak ważne jest zaufanie do współpracowników. Jednocześnie rywalizacja zmusza do wyjścia ze strefy komfortu i poznania nowych metod lub narzędzi informatycznych. Prawdziwym sukcesem jest wygrana z licznymi przeciwnościami, zmęczeniem i brakiem czasu, czego szczególnie pogratulowała naszym studentom Pani prof. Małgorzata Łatuszyńska, Dziekan WEFiZ. 

Wydziałowymi mentorami i opiekunami zespołów byli mgr Michał Hendryk z Katedry Rachunkowości i dr Mateusz Czerwiński z Katedry Finansów i Bankowości Instytutu Ekonomii i Finansów. Z raportami przygotowanymi przez studentów można się zapoznać w pokoju 413 przy Mickiewicza 64. Już teraz zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

Konkurs CFA Institute Research Challenge

Konkurs CFA Institute Research Challenge

Konkurs CFA Institute Research Challenge

Konkurs CFA Institute Research Challenge