Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu studentom naszego Wydziału, którzy przeszli do finału ogólnopolskiego Konkursu Project Championship w zakresie zarządzania projektami.

Finał odbędzie się maju na Politechnice Śląskiej. Nasi studenci uzyskali drugi wynik w kraju na poziomie ponad 90%.

W Project Management Championship 2024 udział wziął zespół w składzie:

• Pani Katarzyna Dorociak,
  • Pani Anna Marszałek,
  • Pani Abigail Hańczyk
  • Pan Krzysztof Kosmala.
  • Opiekunem tego zespołu jest Pani dr Joanna Rzempała z Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania.

Project Management Championship to 3-etapowe zawody składające się z Rundy Kwalifikacyjnej, Finału Krajowego i Finału Międzynarodowego. PM Championship jest skierowany do studentów uczelni wyższych na całym świecie, studiujących na kierunkach związanych z zarządzaniem projektami. Finał Międzynarodowy każdego roku jest organizowany w kraju, który wygrywa poprzednią edycję konkursu. Głównym celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania studentów w dziedzinie zarządzania projektami, zwiększenie zainteresowania profesjonalnym zarządzaniem projektami na poziomie krajowym i międzynarodowym, a także rozwój dialogu, dzielenia się wiedzą i know-how pomiędzy środowiskiem nauki a biznesu na świecie.

Organizatorem Konkursu jest International Project Management Association Young Crew World, globalna organizacja zrzeszająca studentów i młodych kierowników projektów, będąca częścią International Project Management Association – międzynarodowej federacji definiującej światowe standardy kompetencji w obszarach Zarządzania Projektami, Programami i Portfelami oraz jednej z największych organizacji propagujących kulturę zarządzania projektami na świecie. Organizatorem konkursu na skalę kraju jest IPMA Young Crew Polska, działające w ramach stowarzyszenia IPMA Polska.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie oraz zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu PMC 2025.

List gratulacyjny