28 marca 2022 roku na basenie Akademii Morskiej w Szczecinie odbyła się ostatnia w tym sezonie runda Akademickich Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w pływaniu.

Studenci rywalizowali w rundzie jesiennej, zimowej i wiosennej w konkurencjach indywidualnych (100 m. dowolny, klasyczny, grzbietowy, zmienny, 50 m. motylkiem) oraz sztafetach 4×50 m. Stylem dowolnym i zmiennym, reprezentanci poszczególnych uczelni zdobywali punkty wliczane do klasyfikacji drużynowej.

Kolejnym celem szczecińskich pływaków będzie udział w Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się na początku kwietnia w Łodzi.

W zawodach udział wzięli Studenci naszego Wydziału osiągając bardzo dobre wyniki sportowe:

50 m stylem motylkowym kobiet

Małgorzata Oleba  II miejsce – studentka 2 roku II stopnia na kierunku ekonomia

Anna Marszałek III miejsce – studentka 2 roku I stopnia na kierunku ekonomia

100 m stylem zmiennym kobiet

Małgorzata Oleba  II miejsce – studentka 2 roku II stopnia na kierunku ekonomia

SZTAFETA 4 x 50 m st. dowolnym kobiet

Anna Marszałek III miejsce – studentka 2 roku I stopnia na kierunku ekonomia

Zofia Maksimowicz III miejsce – studentka 2 roku I stopnia na kierunku zarządzanie

100 m stylem dowolnym mężczyzn

Artur Saczuk  III miejsce – student 2 roku kierunku bezpieczeństwo wodne

50 m stylem motylkowym mężczyzn

Surdyk Patryk III miejsce – student 2 roku I stopnia kierunku logistyka

SZTAFETA 4 x 50 m st. dowolnym mężczyzn

Patryk Surdyk I miejsce – student 2 roku I stopnia kierunku logistyka

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!