
W dniu 12 grudnia br. w Warszawie podczas Kongresu Instytucji Finansowych odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w 19 edycji Konkursu Verba Veritatis na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. Miło nam poinformować o sukcesie pani Zuzanny Zawolskiej, studentki Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego wybrała, spośród 41 zgłoszeń, 10 najlepszych prac w trzech kategoriach głównych oraz przyznała 2 Nagrody Różnorodności i 2 Nagrody Specjalne.
Praca licencjacka autorstwa pani Zuzanny Zawolskiej, pt. „Sukces pisany różnorodnością. Struktura organów statutowych a dochodowość przedsiębiorstw wyróżnionych w rankingu Kobiet Biznesu w latach 2012-2021”, napisana pod kierunkiem dr hab. Katarzyna Byrka-Kita, prof. US, z Instytutu Ekonomii i Finansów zajęła 2 miejsce w konkursie, lecz 1 miejsca kapitała nie przyznała, w kategorii prace pozostałe. Praca została obroniona na naszej uczelni.

Celem Konkursu jest podnoszenie wśród młodych ludzi, wkraczających dopiero na rynek pracy, poziomu wiedzy z zakresu etyki biznesu, jego społecznej odpowiedzialności, ładu korporacyjnego czy różnorodności, co może stanowić ich wkład w budowę kapitału społecznego.
Serdecznie gratulujemy.






