W dniu 27 listopada 2021 r. na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania US odbył się XIV Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, w którym uczestniczyło 68 brydżystów reprezentujących Szczecin i region zachodniopomorski.

Otwarcia Turnieju dokonał Rektor US prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, a nagrody najlepszym zawodnikom wręczali dr hab. Wojciech Drożdż prof. US – Wiceprezes Zarządu ENEA Operator Sp. z o.o. ds. Logistyki oraz Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu US mgr Cezary Janiszyn.

Po 24 rozdaniach wyłonieni zostali zwycięzcy Turnieju: Marek Żakowicz i Wojciech Kaniuk, którzy osiągnęli wynik 66,89%. Drugie miejsce zajęli Andrzej Gil i Michał Krok (członek drużyny AZS US II grającej w zachodniopomorskiej lidze okręgowej) z nieznacznie niższym rezultatem 66,20%. Trzecią lokatę wywalczyli Ewa Hryć (członkini Sekcji Brydżowej AZS US) i Jacek Batóg (pracownik Instytutu Ekonomii i Finansów US, kapitan drużyny AZS US I grającej w II lidze) z wynikiem 61,01%. Najlepszą parą mikstową okazali się Bogumiła Kuryj i Rafał Kowalczyk (członkowie Sekcji Brydżowej AZS US). Rywalizację wśród studentów wygrał Sławomir Niajko (student WEFiZ US i wielokrotny reprezentant Polski w kategoriach juniorskich). Najlepszym brydżystą wśród pracowników akademickich został prof. dr hab. Juliusz Engelhardt (pracownik IGPiGS-E US i członek Sekcji Brydżowej AZS US), a najlepszym uczniem okazała się Jadwiga Stężała, tegoroczna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia uniwersyteckiej Sekcji Brydżowej, której odbywają się na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania, przy ul. Mickiewicza 64, w salach 06-07 na parterze Starego Budynku w każdą środę o godz. 17. Udział w spotkaniach mogą brać również osoby spoza środowiska akademickiego.

brydż