ZPiTS

Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie” – Reprezentacyjny Zespół Pomorza Zachodniego z ponad 20- letnim doświadczeniem zaprasza wszystkich studentów na zajęcia taneczne i wokalne, na których poznacie: tańce narodowe, regionalne, taniec klasyczny, techniki tańca, prawidłową emisję głosu, dykcję, śpiew harmoniczny oraz technikę białego śpiewu. Kadrę Zespołu stanowią profesjonalni, zawodowi instruktorzy tańca, śpiewu i gry na instrumentach.

Współpracujemy z najwybitniejszymi ekspertami w dziedzinie tańca Polskiej Sekcji CIOFF. Jako jedyni w naszym regionie posiadamy aktualną weryfikację (certyfikat) PS CIOFF, który potwierdza nasz najwyższy poziom artystyczny i upoważnia do reprezentowania Polski poza jej granicami. Występujemy na największych scenach w kraju i za granicą. Bierzemy udział w Międzynarodowych Festiwalach Folkloru jako reprezentanci kraju, podczas których najczęściej zdobywamy czołowe miejsca.

Pod okiem naszej dyrektor artystycznej – Pani Ewy Ott-Kamińskiej, która jest Komisarzem Regionu Zachodniopomorskiego PS CIOFF istnieje możliwość przygotowania się i wzięcia udziału w Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich. Za wolontariat, uczestniczenie w zajęciach, zdobyte miejsca na arenie krajowej i międzynarodowej wystawiamy zaświadczenia i dyplomy, które mogą przydać się Wam starając się o przyznanie stypendium uczelnianego lub artystycznego. Nie zwlekaj, czekamy właśnie na Ciebie!!!